Апаратна косметологія - це омолоджуючі та лікувальні процедури, які проводяться в косметології EVC (Бровари) за допомогою спеціальної апаратури.
Апаратна косметологія - почала активно розвиватися приблизно 40 років тому. Хоча й набула популярності набагато пізніше, на початку 21 століття. По суті, апаратна косметологія – рідна сестра апаратної фізіотерапії, яка використовується у медицині протягом десятиліть. Ця галузь косметології розвивається дуже динамічно - щорічно з'являються нові технології та апарати, ще безпечніші та ефективніші.
Більшість методів апаратної косметології використовують можливості лазерів, мікрострумів, ультразвукових та світлових хвиль. Їхній вплив доповнюється традиційними косметичними засобами: масками, сироватками, коктейлями з біоактивними речовинами.
Головна особливість цього напряму - висока ефективність, яка набагато перевищує результат використання найдорожчих кремів. Крем, сироватка або маска, хоч би якими якісними вони не були, працюють лише на самій поверхні шкіри, тоді як методи апаратної косметології спрямовані на глибокі шари шкіри та підшкірної клітковини.
Сучасні методи апаратної косметології здебільшого безболісні. Лише деякі процедури вимагають місцевого знеболювання або нанесення гелю-анестетика. Ефект апаратних процедур помітний практично відразу, навіть якщо показаний курс з декількох сеансів. Але головна причина дедалі більшої популярності апаратної косметології - найширший спектр застосування. Здається, немає такої проблеми шкіри чи фігури, яку вона може вирішити. Омолодження, корекція силуету, порятунок від розтяжок, целюліту або шрамів, вікові проблеми шкіри обличчя – для кожного випадку знайдеться своя процедура.
Поділ на види в апаратної косметології відбувається залежно від фізичних параметрів, що застосовуються для досягнення поставленої мети.
Так виглядає узагальнена класифікація апаратних методик:
☑ Механічні методи (алмазна мікродермабразія)
☑ Вакуумні методи (приклад – вакуумно-роликовий масаж)
☑ Електричні методи (мікрострумова терапія, гальванізація)
☑ Лазерні методи (лазерна епіляція, фотоомолодження)
☑ Радіохвильові методи (RF ліфтинг)
☑ Ультразвукові (пілінг, фонофорез, чищення обличчя).
Процедура використовується у косметології для догляду за різними ділянками тіла: обличчя, волосиста частина голови, тощо.
Методика заснована на позитивному заряді між слизовими оболонками та епідермісом. В результаті роботи пристрою прискорюється кровообіг, струм лімфи (виводяться шлаки та токсини), клітини активніше насичуються киснем та корисними речовинами, усуваються застійні явища, м'язові спазми та запалення (завдяки бактеріостатичному ефекту). Підвищується прохідність судин та тонус їх стінок.
Пристрій було винайдено французьким фізиком Арсеном Д'Арсонвалем, на честь якого було названо цей пристрій. Якщо Ньютон прийшов до відкриття свого закону, коли на нього впало яблуко, то невже в Д'Арсонвалі ударила блискавка? Ні. Просто вчений все своє життя присвятив дослідженню теми впливу змінних струмів на організм людини. За що отримав загальне визнання, повагу колег-фізиків і право назвати своїм ім'ям чудо-прилад, за який йому сьогодні вдячні усі дівчата.
У 1891 році струми високої частоти знайшли застосування в галузі медицини. А з роками методика Дарсонваля отримала розвиток і стала активно використовуватися в різних галузях, включаючи косметологію.
Французький фізик Арсен Д’Арсонваль
Місцева дарсонвалізація має більшу популярність, ніж загальна (коли впливу змінних струмів піддають все тіло - це частіше використовується у медицині). Що стосується обличчя, то для неї використовується електрод – своєрідна скляна вакуумна трубка, яка впливає точково на проблемні ділянки.
Виділяють два види місцевої дарсонвалізації особи: контактний та безконтактний.
☑ Перший вид передбачає використання спеціальної насадки для апарату, яку фахівець повільно переміщає по поверхні шкіри. Слабкий розряд струму забезпечує делікатний масаж обличчя.
Проникаючи в шари шкіри, імпульси активізують регенерацію клітин, що дуже важливо у вирішенні таких проблем як зморшки, провисання шкіри, знижений тонус і тьмяний колір. Контактний спосіб Дарсонваля діє більш делікатно, ніж безконтактний. У процесі сеансу неприємні відчуття зведено до мінімуму.
☑ Безконтактний (дистанційний) Дарсонваль також проводиться за допомогою електродів, тільки вони мають велику силу заряду та не стикаються зі шкірою. Електроди тримаються на відстані приблизно двох сантиметрів від обличчя та впливають на повітряну «подушку» між пристроєм та шкірою. Область застосування цього виду процедури – це в основному фурункули, мокрі лишаї та прищі, які необхідно припекти та знезаразити. У зв'язку з більшою агресивністю методу під час сеансу може відчуватись легке поколювання.
Дарсонваль обличчя
Процедура показана для лікування наступних патологій шкіри:
☑ в'ялість, атонія та передчасне в'янення
☑ зморшки
☑ підвищене виділення шкірного жиру
☑ гіпергідроз
☑ рубці та шрами після операцій
☑ екзема, герпес, лишай, псоріаз, свербіж та наслідки алергії
☑ бородавки
☑ набряклість обличчя
☑ гематоми та синці на шкірі
☑ помітно розширені пори
☑ запалення шкіри, акне, камедони та юнацькі прищі
☑ випадання вій
Процедура проста у застосуванні, ось її основні етапи:
☑ для початку косметолог делікатно очищає шкіру, адже вважається, що на чисту поверхню пристрій діє набагато ефективніше;
У ході роботи Дарсонваля косметолог водитиме скляним електродом вздовж масажних ліній обличчя. Може відчуватися безболісне поколювання
☑ завершальний етап: повторне очищення особи лосьйоном або тоніком, щоб прибрати надлишки жиру та забруднення.
☑ вагітність
☑ туберкульоз легень
☑ кардіостимулятор
☑ непереносимість електричних імпульсів
☑ відкриті кровотечі
☑ онкологія
☑ купероз
☑ гострі гнійні процеси
☑ захворювання серця
☑ підвищена чутливість шкіри
☑ сильні пошкодження шкіри
☑ епілепсія
☑ порушення згортання крові
Косметолог також має право відмовити у проведенні процедури при підвищеній температурі тіла, назальних кровотечах та загальному поганому самопочутті клієнта.
Після проходження курсу Дарсонваля можна досягти приголомшливого ефекту:
☑ омолодження шкіри (обличчя, шиї, декольте)
☑ розгладження дрібної сітки зморшок
☑ усунення набряків та зупинки запальних процесів
☑ підвищення еластичності та пружності шкіри завдяки стимуляції синтезу колагену
☑ швидкого загоєння ран
☑ усунення неприємного жирного блиску у зв'язку зі зниженням потовиділення
☑ помітного звуження пір
☑ ліквідації дрібних судинних утворень
☑ покращення кольору шкірного покриву (у тому числі при підвищеній блідості)
☑ розсмоктування гематом
☑ покращення стану покриву при шкірних захворюваннях
☑ корекції овалу.
Фонофорез – це метод введення поживних, лікарських речовин у глибокі шари шкіри за допомогою постійного, безперервного гальванічного струму. Постійний електричний струм підвищує тонус судин та мімічної мускулатури, сприяє розгладжуванню дрібних зморшок і має лімфодренажний ефект, за рахунок якого ефективно усуває пастозність та набряклість підшкірних структур.
Відмінність звичайного нанесення препаратів на шкіру та за допомогою фонофорезу просто величезна. Введення препаратів за допомогою фонофорезу працює за рахунок постійного руху іонів та водорозчинних речовин, доставляючи потрібні речовини у глибокі шари шкіри.
Ультразвукові імпульси доставляють молекули речовини вглиб тканини, тим самим збільшуючи корисну дію косметичних засобів та прискорюючи процес регенерації (оновлення) шкіри.
Фонофорез буде корисним у таких випадках:
☑ лікування шрамів, стрій, рубців
☑ лікування шкірних захворювань: екземи, дерматити та ін.
☑ порушення кровообігу, набряклість, запальні процеси
☑ целюліт, ожиріння, в'яла виснажена шкіра
☑ після косметологічних процедур (пілінгу, дермабразії, лазерного шліфування) та пластичних операцій
☑ вугровий висип, підвищене саловиділення
☑ для лікування контрактур та інших захворювань суглобів.
Шкіра пропускає ультразвук, а разом із ним і комплекс вітамінів на глибину. Хвиля ультразвуку нагріває тканину та підвищує активність червоних та білих кров'яних тілець.
Фонофорез стимулює крово-лімфообіг та обмінні процеси, у тому числі і внутрішньоклітинний обмін, посилює вироблення біологічно активних речовин та збільшує активність ферментних систем.
Головна перевага фонофорезу - це простота та доступність. Хто ж відмовиться «помолодшати» на подив чоловікові та на заздрість подругам.
У процедури фонофорезу є безліч переваг, серед них:
☑ Фонофорез застосовується не тільки для обличчя, усунення шрамів та інших естетичних дефектів, він також широко використовується в медицині стоматології, хірургії, гінекології, урології та комбустіології.
☑ Залежно від проблеми, яку треба вирішити за допомогою фонофорезу, підбирається спеціальний лікувальний комплекс. За допомогою цієї процедури можна досягти ліфтингу ефекту, позбутися шрамів, відновити опорно-рухову систему.
☑ На відміну від інших косметологічних процедур у фонофорезу мінімум протипоказань та побічних ефектів, він безпечний, не викликає неприємних відчуттів та болю.
☑ Крім транспортування корисних речовин у глибокі шари шкіри, ультразвук запускає природні механізми організму: підвищує еластичність сполучної тканини, стимулює крово-лімфообіг та обмінні процеси, у тому числі і внутрішньоклітинний обмін, посилює вироблення біологічно активних речовин та збільшує активність ферментних систем.
☑ Результат зберігається надовго, після фонофорезу не потрібен період реабілітації.
☑ Курс лікування можна поєднувати з іншими процедурами: електрофорезом (іонофорезом), масажем, масками та лікувальною косметикою.
Оскільки фонофорез - це ультразвук, то він автоматично не підходить людям з кардіостимуляторами, онкологічними захворюваннями та психічними розладами, а також протипоказаний жінкам у період вагітності та лактації.
Фонофорез протипоказано робити у області серця, а також дітям до трьох років. Також рекомендується утриматися від процедур фонофорезу у разі свіжих рубців, оскільки застосування ультразвуку може викликати зворотний ефект - бурхливий ріст рубцевої тканини. У цьому випадку рекомендується застосовувати електрофорез (іонофорез) або обмежитись нашкірними аплікаціями лікарського засобу.
Також варто утриматися від процедури у таких випадках:
☑ інфекційні захворювання шкіри
☑ недавній нитковий ліфтинг та операція на очах
☑ підвищена реакція на ультразвук
☑ варикоз, тромбофлебіт
☑ при каменях у нирках та жовчному міхурі фонофорез не можна використовувати в зонах живота та попереку
☑ параліч та захворювання лицьового та трійчастого нервів
☑ хвороба внутрішніх органів, синусит, гайморит
☑ при порушенні кровообігу та згортання крові
☑ за наявності залізних штифтів та пластин у зоні впливу ультразвуку
☑ за наявності металевих коронок на зубах.
В усьому іншому це універсальна процедура для всіх типів шкіри. Побічний ефект виникає дуже рідко, і це лише почервоніння шкіри, яке незабаром минає.
Тривалість процедури фонофорезу від 10 до 30 хвилин. Курс включає 12 – 15 процедур із періодичністю 2 – 3 рази на тиждень. Як перевагу фонофорезу, слід зазначити, що дія введеного косметичного засобу триває протягом декількох днів після процедури. Хороший ефект досягається після 6 процедур, стійкий після 15. Курс фонофорезу рекомендується повторювати через кожні 6 – 8 місяців.
Результат ультрафонофорезу багато в чому залежить від того, наскільки грамотно підібраний склад препаратів, що вводяться. Для антивікової терапії дуже ефективні засоби з пептидами, амінокислотами, антиоксидантами (вітамін Е, зелений чай). З проблемами молодої шкіри (жирний блиск, прищі) відмінно справляються препарати сірки та цинку, екстракти ромашки та алое вера, що мають протизапальну та заспокійливу дію. Препарат повинен мати водну основу, оскільки вода в рази підвищує провідність ультразвукових хвиль, а значить, і доставку необхідних речовин максимально глибоко в шкіру.
Мікрострумова терапія – метод фізіотерапії, за якого використовується слабкий імпульсний електричний струм амплітудою в діапазоні від 10 до 600 мкА, частотою від 0,1 до 300 Гц та напругою від 11 до 14 B.
Такі струми називають нейроподібними, вони дуже слабкі, тому немає дискомфорту під час проведення процедури, пацієнт практично нічого не відчуває.
Вплив струмами підпорогової величини застосовується для вирішення різноманітних проблем, таких як больовий синдром, набряки, запалення, а також для розслаблення м'язів, загоєння ран, трофічних виразок та післяопераційних ушкоджень, також цей фізіотерапевтичний метод застосовується при атопічному дерматиті, алопеції, васкулітах, розацеа.
Основні «точки застосування» нейроподібних струмів - це клітини епідермісу і дерми, кровоносні та лімфатичні судини, і сухожильний орган Гольджі - рецепторний орган, що знаходиться в області з'єднання м'язів і сухожилля, і бере участь у скороченні та розслабленні міофібрил. Під дією мікрострумів нормалізуються метаболічні процеси в клітинах шкіри, підвищується продукція АТФ (аденозинтрифосфату, що є паливом для всіх обмінних процесів у тканинах організму), прискорюється синтез білків, у тому числі колагену та еластину, збільшується мембранний транспорт та надходження у клітини поживних речовин, отже, покращується трофіка (живлення) тканин, зокрема шкіри.
Поліпшення мікроциркуляції відбувається за допомогою дії на гладку мускулатуру артеріол. Лімфодренажний ефект від процедури сприяє зняттю набряку. Мікрострумова терапія активує вивільнення «ендогенних аналгетиків» - опіоїдних нейропептидів енкефаліну та ендорфіну, що впливає на зняття больового синдрому, якщо такий є, та загальної релаксації всього тіла, навіть якщо процедура проводиться на обличчі.
Мікрострумова нейром'язова електростимуляція («мікроструми») позитивно впливає не тільки на репаративні процеси в шкірі, але й стимулює дерму, покращуючи капілярний кровообіг, усуває набряклість і пастозність, нормалізує тонус мімічних м'язів. Показаннями для проведення курсу процедур стали також вікові зміни. Метод активно застосовується в омолоджуючих програмах, з метою зменшити виразність птозу та глибини зморшок, оживити кольори обличчя та здійснити ефективний лімфодренаж.
☑ онкологічні захворювання
☑ вагітність
☑ захворювання крові, сполучної тканини, аутоімунні патології
☑ гарячкові стани
☑ інфекційні та вірусні захворювання у гострій фазі
☑ втрата чутливості шкіри
☑ міопатії
☑ виражена хронічна серцева недостатність, декомпенсована легенева, печінкова та ниркова недостатність
☑ цукровий діабет
☑ гнійні процеси
☑ герпетична інфекція (не у стійкій ремісії)
☑ лицьові імпланти («золоті нитки»)
☑ індивідуальна непереносимість електричного струму
☑ наявність філерів (30-40 днів після встановлення), ботокс у зоні впливу (МТТ скорочує час відновлення скоротливості м'язів)
☑ епілепсія
☑ наявність кардіостимулятора.
Мікрострумова терапія в області обличчя, шиї та декольте проводиться у три етапи:
☑ Поліпшення мікроциркуляції, стимуляція шкіри, нейростимуляція з елементами поверхневого лімфодренажу
☑ Стимуляція та розслаблення мімічних м'язів, залежно від їх тонусу (гіпо-або гіпертонус)
☑ Мікрострумовий глибокий лімфодренаж.
Сама ж процедура складається із стандартних для будь-якої косметичної процедури етапів:
☑ Демакіяж
☑ Підготовка шкіри (глибоке очищення, усунення гіперкератозу)
☑ Тонізація
☑ Мікрострумова терапія
☑ Маска (при необхідності з використанням активних сироваток, наприклад, з ліфтинг-ефектом)
☑ Нанесення фінального засобу.
Мікрострумова терапія проводиться курсом від 10–15 до 20 процедур (за потреби), повторний курс можливий через півроку. Сезонності у процедури немає, її можна проводити будь-якої пори року. Даний вплив рекомендується для пацієнтів зі схильністю до функціональних (не пов'язаних з внутрішніми патологіями) набряків, пастозністю обличчя, при деформаційному типі старіння, при гіпертонусі певних груп мімічних м'язів, при атонічній та тьмяній шкірі, у тому числі і, так званій, «шкірі курця».
Електропорація або безігольна мезотерапія – це метод запровадження мезотерапевтичних розчинів за допомогою впливу електричного струму високоінтенсивних імпульсів струму певної форми.
Під впливом електричних імпульсів у мембранах клітин шкіри виникають невеликі пори, час існування яких – частки секунди. Однак цього достатньо, щоб речовина, що вводиться, увійшла в клітину і навіть пройшла крізь неї, проникаючи від клітини до клітини все глибше і глибше. За допомогою електропорації особи можуть вводитись будь-які розчини низькомолекулярних речовин, які підбираються косметологом, як і при класичній мезотерапії: амінокислоти, вітаміни, мікроелементи, низькомолекулярна гіалуронова кислота, біоміметичні пептиди тощо.
Електропорація – гарна альтернатива класичній ін'єкційній методиці для тих, хто погано переносить ін'єкції або має певні протипоказання, при яких множинна травма шкіри голкою не бажана (погана згортання крові, висока ламкість судин, цукровий діабет). Ефективність транспорту речовин каналами, що виникають при електропорації, в 4-10 разів перевищує таку при електрофорезі та ультразвуковому фонофорезі, тому вона по праву вважається найефективнішим методом безголкової мезотерапії. За відкриття феномену електропорації у 2003 році було присуджено Нобелівську премію з хімії.
Показання для проведення процедури електропорація:
☑ судинна патологія (телеангіектазія, купероз)
☑ естетичні проблеми шкіри обличчя (вугровий висип, розширені пори, рубці від акне, втрата пружності, бородавки)
☑ гіперпігментація
☑ облисіння
☑ великі та дрібні зморшки
☑ зневоднення шкіри
☑ ожиріння та целюліт (гідроліпідистрофія)
☑ різного виду рубці та розтяжки (стрії)
☑ підготовка шкіри до пластичної операції (для профілактики ускладнень та оптимізації результату)
☑ відновлення шкіри після пластичної операції, хімічного пілінгу, лазерної дермабразії (для скорочення реабілітаційного періоду).
☑ Вагітність, годування груддю
☑ Неповнолітній вік
☑ Захворювання, запалення або пошкодження шкіри в місці передбачуваного впливу
☑ Епілепсія
☑ Наявність кардіостимулятора
☑ Аутоімунні захворювання
☑ Онкологічні захворювання.
Залежно від застосовуваного складу коктейлю можуть бути додаткові обмеження, які косметолог окремо уточнить під час попередньої консультації.
Електропорація в області обличчя, шиї та декольте проводиться у три етапи:
☑ На першому етапі повністю очищається область, що обробляється від косметики. Шкіру обробляють тонізуючим лосьйоном, іноді проводять ультразвуковий пілінг, щоби прибрати ороговілі клітини шкіри.
☑ На другому етапі препарат, який необхідно ввести, розподіляють рівномірним шаром по поверхні обличчя та масажують шкіру електродом. У деяких випадках можливе використання спеціальної насадки (маніпули), яку заповнюють складом для електропорації (використовується приблизно 5 – 10 мл речовини).
☑ На третьому етапі може використовуватися додатково маска, щоби заспокоїти шкірний покрив.
Як і у випадку класичної мезотерапії, процедура електропорації потребує цілого курсу процедур. Кількість процедур електропорації може становити від 8 до 15 з інтервалом раз на тиждень. Після досягнення лікувального або естетичного ефекту рекомендується проводити підтримуючі процедури з періодичністю 1 раз на місяць.
Для вирішення багатьох косметологічних завдань у косметології EVC застосовується косметологічний апарат NM-1008. Даний пристрій поєднує 14 найбільш затребуваних на сьогодні процедур, частина з яких описані вище.
Косметологічний комбайн NM-1008 (14 в 1) оснащений такими функціями:
1. Вапоризація та озонотерапія
2.Коагуляція
3.Електропорація
4.Гальванізація
5.Киснева мезотерапія / спрей-тонер
6.Вакуумне чищення
7.Алмазна мікродермабразія
8.Ультразвукове чищення (скраббер)
9. Ультразвукова терапія (ультрафонофорез)
10.Дарсонвалізація
11.Метод контрастної термотерапії «Холод/Тепло»
12.Лампа-Лупа – підсвічування та збільшення
13. Лампа Вуда – діагностика стану шкіри
14. Беззин'єкційна мезотерапія
Вас зацікавили можливості апаратної косметології?
Ви хочете пройти курс процедур у косметології EVC (Бровари) або отримати більше інформації?
Звертайтесь:
+380 (63) 240 30 70
Ви також можете завантажити мій прайс та ознайомитися з ширшим переліком моїх послуг