ПЕПТИДИ

Навіщо вони потрібні нашій шкірі

Пептиди – сьогодні дуже популярні, хоча досі точаться наукові суперечки щодо їх ефективності у сфері косметології та здатності регулювати біохімічні процеси у клітині.
Косметика з пептидами переживає справжній бум популярності, адже їм приписують чудодійний ефект омолодження. Нещодавно в Україні вперше в рамках конференції, присвяченої темі "Пептиди та Полінуклеотиди", побував французький лікар-косметолог, спеціаліст з органічної хімії та біогенетичних технологій Орелі Гійо. Її наукові дослідження про взаємодію пептидів зі шкірою запроваджено світовими косметичними брендами (BIODERMA, Institute Esthederm, ETAT PUR). У рамках прес-брифінгу та представлення нового бренду органічної косметики на основі пептидів вона розповідала про свіжі наукові факти про те, чому пептиди ефективні у косметології та є безпечними.


Пепти́ди (грец. πεπτος «поживний») — сімейство речовин, молекули яких побудовані з двох і більше залишків амінокислот, з'єднаних у ланцюг пептидними (амідними) зв'язками — C(O)NH—. Зазвичай маються на увазі пептиди, що складаються з α-амінокислот, проте термін не виключає пептидів, отриманих з будь-яких інших амінокарбонових кислот.

Пептиди, послідовність яких коротше приблизно 10-20 амінокислотних залишків, можуть також називатися олигопептидами (від грец. ὀλίγος «малочисленний»); при більшій довжині послідовності вони називаються поліпептидами (від грец. πολυ-«багато»); поліпептиди можуть мати у молекулі неамінокислотні фрагменти, наприклад, вуглеводні залишки. Білками зазвичай називають поліпептиди, що містять, приблизно, від 50 амінокислотних залишків з молекулярною масою більше 5000, 6000 або 10000 дальтон.

У 1900 році німецький хімік-органік Герман Еміль Фішер висунув гіпотезу про те, що пептиди складаються з ланцюжка амінокислот, утворених певними зв'язками, і вже в 1902 році він отримав незаперечні докази існування пептидного зв'язку, а до 1905 стало можливим синтезувати пептиди у лабораторних умовах. Поступово вчені вивчали будову різних сполук, розробляли методи поділу полімерних молекул на мономери, синтезували дедалі більше пептидів.

з Вікіпедіа

Усі можливості пептидів ще повністю не вивчені

Пептиди - це маленькі молекули, що складаються з амінокислот і легко проникають у шкіру. Якщо молекули більші – це вже протеїн. Вони здатні віддавати організму команди, а той їх виконує, тому що є своєрідними месенджерами, які клітини розпізнають своїми рецепторами. Пептиди, як листоноші, передають інформацію та організовують протеїни. При цьому багато пептидів у нашому організмі виробляються природним чином. Найвідоміший і найвивченіший на сьогодні пептид – це колаген. Людське тіло складається з протеїнів (великих пептидів): волосся, шкіра, жіночі та чоловічі гормони, гормони росту. Кератин у шкірі – це протеїн. Колаген та еластин у дермі шкіри – теж протеїни. Вони включені в процеси поділу, захисту та зростання клітин.

Раніше пептиди отримували винятково з їжі. Процес виглядає так: при надходженні м'яса в шлунково-кишковому тракті відбувається його розщеплення до протеїнів. Вони своєю чергою розщеплюються до пептидів, які розщеплюються до амінокислот. Сьогодні пептиди виробляються синтетичним шляхом, тому вони можуть застосовуватись як у кремах, так і в ін'єкціях. При цьому вони досі перебувають у процесі дослідження, хоча пептид під назвою тетрапептид відомий з 1973 року. Проведено безліч токсикологічних досліджень, які б підтверджували його безпеку. Перші дослідження пептидів спрямовані на медикаментозне лікування шкірних проблем, коли встановили, що з допомогою пептидів можна стимулювати загоєння шкіри. Але якщо великі протеїни давно відомі, то дослідження дрібніших продовжується і сьогодні.

Які проблеми вирішують пептиди  

З віком кількість протеїну та колагену в шкірі знижується, крім того, старіння шкіри – на 80-90% питання зовнішньої агресії, а не генетичної спадщини – це доводять спостереження за одним яйцевими близнюками, що ведуть різний спосіб життя (здоровий і ні). При використанні пептидів у косметиці можна досягти оновлення та омолодження шкіри. У косметології сьогодні використовують до 50 видів пептидів, які вже добре вивчені. Крім здатності запускати процеси оновлення у клітинах шкіри, збільшувати вироблення фібробластів, пептиди вирішують проблему гіперчутливості шкіри та появи почервоніння.



Речовина під назвою меланін – природний і найкращий захист як фільтр від ультрафіолету. У цьому ультрафіолет – це мала кількість сонячних променів. Деякі пептиди можуть збільшувати або пригнічувати вироблення меланіну, тому використовуються у засобах для засмаги.
Існують пептиди, які використовуються в антивіковій косметиці, та такі, що допомагають організму спалювати жир. Наприклад, якщо в одному з найбільш відомих пептидів GHK поміняти місцями ланки, він сприятиме схуднення.

Вважається, що пептид і ретинол непоєднувані, але це міф. Можна використовувати засоби з ретинолом та пептидами, але окремо (вранці один засіб з пептидами та ввечері – інший з ретинолом).
Відомий факт, що коли пептиди використовуються окремо, результат не такий виражений, як при спільному використанні. При цьому різниці між пептидами, які вводяться ін'єкційно та наносяться за допомогою крему, практично немає. Відмінність лише в часі дії, тому що ін'єкційні методики працюють дуже швидко і не можна часто вводити ін'єкції. Це показали проведені дослідження зморшок (глибини, ширина та інші показники), під час яких вчені порівнювали ефект від ін'єкцій пептидів та щоденного використання кремів та сироваток.

Майбутнє пептидів у косметології

Оскільки пептиди досі перебувають у процесі вивчення, то майбутньому, найімовірніше, з'являться нові варіанти їх використання. Сьогодні перед науковцями, які розробляють косметику з пептидами, стоять кілька завдань. Наприклад, як навчитися керувати такими дрібними молекулами та правильно їх поєднувати. Тому в косметиці з пептидами використовують не більше двох-п'яти пептидів. Також знайдено сполуки, які у сотні разів збільшують проникність захисного шару шкіри. Хороші результати отримані за рахунок поєднання пептидів, колагену та гіалуронової кислоти.

Пептиди гіпоалергенні, а шкіра бере з них тільки те, що їй необхідно, і тоді, коли вона має проблеми. Але при всьому різноманітті продуктів з пептидами більшість виробників такої косметики ніколи не пишуть на упаковці, які пептиди знаходяться в складі того чи іншого продукту.
Пептидна косметика або, як її називають, «косметика майбутнього» — один із найперспективніших напрямків у сучасній косметології.
Найвідоміші пептиди: Аргірелін (Ацетил Гексапептид-3, Ацетил Гексапептид-8), Ацетил Дипептид-1 (Цетиловий спирт), Ацетил Октапептид-3 (SNAP-8), Ацетил Тетрапептид-15, Ацетил Тетрапептид-9 , Гексапептид -9, Гексапептид -11, Глутатіон, Дипептид -2, Міді трипептид, Пальмітол олігопептид, Матріксіл (Пальмітол Пентапептид -3, Пальмітол Пентапептид -4), Пальмітол Тетрапептид -7 та інші.

"Ці молекули мають здатність проникати в глибокі шари шкіри. А найважливіше: вони здатні впливати на функціональну активність клітин. Тобто за допомогою пептидів можна керувати процесами, що протікають у шкірі (і старінням у тому числі). Вони дають клітинам організму команду „згадати" свій молодий стан і можуть запускати процеси клітинного омолодження".

Я запрошую Вас відвідати Косметологію Олени Волкової у Броварах на В'ячеслава Чорновола 15, на процедури догляду за шкірою обличчя
Попередній запис за телефоном:
+380 (63) 240 30 70

Хмара ТЕГІВ: косметолог, приватна практика косметолога, хто такі пептиди, косметика з пептидами, салон краси Бровари, я косметолог, косметолог Бровари відгуки, косметологія поряд, косметолог Бровари, консультація косметолога ціна, косметолог ціна, косметолог , косметологія EVC, косметологія на В'ячеслава Чорновола 15

© Copyright 2019-2022 by FanCase - All Rights Reserved