Нерідко помітивши в дзеркалі зморшки, складки або овал обличчя, що поплив, жінки вважають, що у всьому винна шкіра. І тому починають посилено доглядати саме шкіру обличчя та шиї – купують креми від зморшок, анти-ейдж сироватки, роблять маски, пілінги, мезотерапію та інші домашні та салонні процедури догляду за шкірою.
Звичайно, наша шкіра схильна і до хроно- і фотостаріння, тому з віком дійсно вимагає все більше і більше догляду. Але ознаки старіння, які ми бачимо на шкірі обличчя та шиї – це лише вершина айсберга.
Насправді поява зморшок, складок чи набряків пов'язане як зі старінням шкіри, а й із віковими змінами кісток черепа, наших м'язів і судин. Просто ці зміни приховані від наших очей, і тому ми часто не надаємо їм належного значення.
Для того, щоб анти-ейдж догляд був адекватним і максимально ефективним, потрібно знати та пам'ятати про ці зміни.
Насамперед слід зазначити, що протягом життя наш череп деформується і зменшується в обсязі, а потім змінюється і наше обличчя.
Однак поки наші м'язи молоді та еластичні, вони прагнуть щільно обхопити череп, що міняється, а здорова еластична шкіра слідують за м'язами.
Тому в 30 років наше обличчя виглядає вже трохи не так, як у 20, але якихось виражених ознак старіння, як правило, ще немає.
Але чим старше ми стаємо - тим більше всихають наші кістки і зменшується в об'ємі череп, а м'язи обличчя слабшають, втрачають об'єм, еластичність і вже не можуть охоплювати череп так само щільно як раніше. Оскільки лицьові м'язи вплітаються одним кінцем у шкіру, то там де м'язи обличчя провисають, провисає і наша шкіра.
Але крім того, що одні м'язи у нас з віком слабшають і починають провисати, тобто перебувають у гіпотонусі, інші м'язи часто перебувають у гіпертонусі, наприклад, м'язи чола чи шиї. Гіпертонус - це надмірна напруга м'язів.
Багато людей зараз ведуть сидячий спосіб життя - працюють цілий день за комп'ютером, або багато часу проводять за кермом, а ввечері нерідко знову відпочивають за комп'ютером, наприклад, дивляться відео на ютубі.
Все це сприяє гіпертонусу м'язів шиї. А напевно багато хто з вас знає, що коли м'язи шиї перенапружені, вони здавлюють судини, через що порушується кровопостачання головного мозку – з'являються головні болі, знижується увага, погіршується пам'ять, порушується сон, загалом страждає наше здоров'я та самопочуття.
Але можливо не всі знають, що від м'язів шиї багато в чому залежить і краса нашого обличчя. Коли порушується приплив крові – клітини нашої шкіри одержують менше поживних речовин та кисню, і в результаті шкіра швидше старіє.
Крім того, через гіпертонус м'язів порушується венозний відтік і відтік лімфи, що сприяє появі набряків та інших проблем. Обличчя стає пастозним (тобто одутлим, як би пом'ятим), пливе овал, формується друге підборіддя.
Гіпертонус певних м'язів обличчя, наприклад, м'язів чола, сприяє появі зморшок та складок у цій зоні.
На щастя, наші м'язи здатні до самоомолодження. Ви чудово знаєте, що якщо тренувати скелетні м'язи – м'язи нашого тіла, то практично у будь-якому віці вони стануть щільнішими та пружнішими, а тіло більш підтягнутим. М'язи обличчя – не виняток.
Масаж невипадково називають пасивною гімнастикою. За допомогою масажу обличчя, шиї та декольте можна розслабити напружені м'язи та привести в тонус ослаблені. В результаті підтягнеться овал обличчя, розгладяться або зменшаться складки та зморшки.
Крім цього, під час масажу покращується кровообіг – підвищує приплив артеріальної крові та клітини шкіри отримують більше поживних речовин та кисню. В результаті покращується колір обличчя, тургор шкіри, а процеси старіння сповільнюються. Покращуючи відтік венозної крові та лімфи, масаж обличчя сприяє усуненню набряків та надає ліфтинг-ефект.
І, звичайно, масаж впливає на нервову систему – знімає емоційну напругу та інші наслідки стресу. Виробляються ендорфіни – гормони радості, щастя та задоволення. Це піднімає настрій, сприяє покращенню сну та загального самопочуття.
Масаж обличчя – це косметологічна процедура, яка потрібна нашій особі. Важливу роль у догляді за шкірою обличчя відіграє масаж обличчя, підборіддя та декольте, який допомагає зберігати нашу шкіру свіжою, молодою, підтягнутою та здоровою, а отже – красивою.
Сьогодні не можна недооцінювати цілющу силу дотиків, здатних продовжити молодість, відновити фізичне здоров'я та душевну рівновагу. У хаотичному світі стресів, втоми та частих проблем кожна людина потребує дбайливої реабілітації, релаксації та відновлення сил. Масаж обличчя - те, що потрібно не тільки для відпочинку та розслаблення, але й для збереження молодості та квітучої зовнішності.
Шкірі обличчя потрібен професійний догляд, активізація рецепторів та посилення обмінного процесу, адже саме особа – найнезахищеніша від негативного впливу зовнішнього середовища область.
Масаж обличчя запобігає виникненню мімічних та вікових зморшок, передчасне старіння шкіри, втрату еластичності та чітких контурів. За допомогою певних методик активізується робота рецепторів, які посилюють обмінні процеси, циркуляцію лімфи, роботу сальних залоз та судин. Професійні прийоми сприяють швидкому загоєнню запалень, усуненню головного болю, втоми, запаморочень, а також надають заспокійливу дію на нервову систему людини.
Цей міф не має жодної підстави, проте досить живучий. По-перше, масаж обличчя виконується за масажними лініями – лініями найменшого розтягування шкіри. А по-друге, наша шкіра дуже еластична, і так просто взяти та розтягнути її неможливо.
Наша шкіра розтягується лише в одному випадку – коли збільшується обсяг тканин під нею. Наприклад, при наборі ваги, під час вагітності або у разі сильного набряку. Але як тільки обсяг зменшується - шкіра прагне втиснутись назад під об'єм, що змінився.
Звичайно, з роками еластичність шкіри знижується, але навіть у літньому віці шкіра провисає не стільки тому, що втратила еластичність, скільки тому, що значно змінилися об'єми тканин під нею – об'єми кісток черепа, м'язів та підшкірно-жирової клітковини.
Деколи можна почути такі відгуки. Насправді після гарного масажу ефект відчувається після першого сеансу. Хто мав задоволення насолодитися гарним масажем, напевно, це підтвердить. Якщо від масажу немає жодного ефекту – значить або фахівець слабко володіє технікою масажу, або сама техніка слабка, малоефективна.
Масаж – це та процедура, де результат дуже залежить від кваліфікації спеціаліста, на відміну, наприклад, від деяких апаратних методик, де відносно легко освоїти правильну техніку виконання процедури. Наприклад, той самий узі-пілінг (ультразвукове чищення) деякі дівчата роблять зараз вдома самостійно за допомогою портативного узі-скраббера та інструкції із застосування.
Таку думку часом можна почути і від деяких косметологів. Думаю, здебільшого це говорять ті косметологи, які або слабо володіють техніками масажу, або перебувають у поганій фізичній формі і просто не в змозі регулярно виконувати такі процедури, адже масаж – це важка фізична праця.
Навіть якби масаж давав лише розслаблення – вже за це він став би незамінною процедурою в наші дні, коли більшість людей страждає від фізичного та психічного перенапруги.
Існують навіть спеціальні техніки, наприклад, нейроседативний масаж обличчя та тіла, де дія спрямована переважно на нервову систему. Мета такого масажу – усунути наслідки тривалого стресового навантаження, адже стрес негативно впливає на весь організм.
Однак одним тільки розслабленням дія масажу не обмежується.
Таку думку можна часом почути від деяких масажистів. Насправді масаж – це елемент здорового способу життя для вашого обличчя та тіла, як, наприклад, фізичні вправи.
Тобто це важлива складова догляду, але не панацея. Панацеї взагалі немає – щоб уповільнити старіння і зберегти здоров'я – необхідний комплексний підхід.
Класичний масаж відіграє основну роль у підтримці краси та здоров'я, дозволяє зберігати шкіру обличчя підтягнутою, свіжою, молодою. Він підходить для будь-якого типу шкіри та будь-якого віку. Класичний масаж обличчя часто використовується як невід'ємний компонент косметологічних процедур, рекомендований для нормальної «втомленої» шкіри з метою надання їй свіжого вигляду, а також входить до комплексу лікувальних процедур при початкових проявах шкіри, що в'яне, коли м'язи обличчя починають втрачати тонус, відбувається зневоднення шкіри.
Після масажу обличчя шкіра стає рум'яною, посвіжілою, молодою, а головне красивою!
Протипоказання для класичного масажу:
✔ наявність вірусно-інфекційних захворювань;
✔ шкірні захворювання на стадії загострення (екзема, герпес);
✔ будь-які пошкодження цілісності шкіри (рани, висипання);
✔ наявність грибкових захворювань на шкірі;
✔ онкологічні захворювання;
✔ серцево-судинних захворювань (гострі форми);
✔ підвищений артеріальний тиск (гіпертонія);
✔ після ін'єкцій масажі обличчя можна робити лише за місяць.
Для отримання позитивного ефекту виконується курс з 10 процедур з періодичністю 2-3 рази на тиждень.
Рекомендований час на одну процедуру: 50 хв.
Ні для кого не секрет, що нашому організму для правильного функціонування потрібна регулярна детоксикація, очищення та харчування. Це сильно відображається на психоемоційному стані людини та на її зовнішньому вигляді.
Лімфодренажний масаж обличчя стимулює роботу лімфатичної системи в області обличчя та шиї та тим самим сприяє покращенню стану шкіри, зокрема повертає здоровий колір, зменшує зморшки, відновлює тонус шкіри, прибирає набряки.
Справа в тому, що лімфа бере участь у загальному обміні речовин організму, розносить по клітинах і тканинах білки, жири, вітаміни, розчинені в цих жирах – Е, А, D, К та вітаміни, розчинені у воді – група вітамінів В, С. Крім цього, вона виводить з організму продукти розпаду, токсини, шлаки і зайву рідину.
З роками робота лімфатичної системи може сповільнитися, рідина починає застоюватися, утворюється набряклість з усіма наслідками. За допомогою лімфодренажного масажу лімфа у прямому розумінні розганяється, що надає виражений ефект омолодження шкіри вже через кілька сеансів.
Показання до проведення масажу:
Виходячи з вищесказаних особливостей роботи лімфатичної системи, лімфодренаж найбільш ефективний за наявності наступних змін шкіри обличчя:
✔явна і не проходить набряклість обличчя;
✔ наявність брилів – обвислої в результаті птозу шкіри щік і підборіддя;
✔ обвислі повіки;
✔нечіткий контур обличчя, зміна форми овалу;
✔множина мімічних зморшок різного ступеня глибини;
✔носогубні складки;
✔мішки та синці під очима;
✔нездоровий тьмяний колір обличчя;
✔суха та в'яла шкіра;
✔ознаки сезонного авітамінозу: лущення, набряки, раніше на спостережувані, пігментні плями, бліда шкіра і т.д.
Протипоказання до проведення лімфодренажного масажу:
При всій своїй явній користі лімфодренажний масаж – це процедура, яка запускає всі обмінні процеси в організмі, які протягом якогось часу працювали зі збоями. Тому за наявності ряду захворювань не рекомендується вдаватися до цих сеансів, щоб не нашкодити ослабленому здоров'ю та не погіршити стан шкірних покривів та підшкірних тканин.
До протипоказань для даного виду масажу належать:
✔вагітність;
✔ вік молодше 16 років (не рекомендується без явних причин, призначається тільки лікарем);
✔проблеми та хвороби, пов'язані з роботою кровоносної та лімфатичної систем, підвищений тиск;
✔ наявність пухлин будь-якого походження;
✔відкриті або гнійні рани, незагоєні шрами, свіжі шви на шкірі, алергічні висипання на шкірі;
✔шкірні захворювання, купероз;
✔інфекційні та вірусні захворювання. Навіть нормальний нежить є суворим протипоказанням, т.к. при масажі лімфоток посилиться і лише швидше розноситиме інфекцію по організму;
✔нещодавно перенесена хірургічна операція (пластика, операції лор-системи);
✔невралгія лицевого нерва;
✔критичні дні (у цей час лімфордренаж може спровокувати рясні виділення, різкі та болючі спазми).
Для отримання позитивного ефекту виконується курс з 10 процедур з періодичністю 2-3 рази на тиждень.
Рекомендований час на одну процедуру: 60 хв.
Вас зацікавила ця процедура та Ви хочете пройти курс МАСАЖУ?
Телефонуйте в Косметологію EVC:
+380 (63) 240 30 70
Ви також можете завантажити мій прайс та ознайомитися з ширшим переліком моїх послуг