Комедогенність косметики

Правда чи вигадка?

  Деякі компоненти косметики можуть закупорювати пори, викликати запальні процеси, сприяти появі комедонів. Через це певні види косметичних продуктів прийнято відносити до групи комедогенних.

Трохи про комедони

Спочатку варто розібратися в причинах виникнення комедонів, а потім перейти до складу косметичних продуктів.

Для довідки: комедони (acne comedonica) - це пробки, виникнення яких обумовлено закупоркою гирла фолікула шкірним салом, компонентами косметики, ороговілими клітинами.
Раніше все було просто: якщо пацієнт звертався зі скаргою на появу комедонів, зазвичай рекомендувалося виключити з системи догляду ті продукти, у складі яких є комедогенні інгредієнти.
Останні роки фахівці стали переглядати свою теорію, оскільки багато хто з них засумнівався в її справжності.
Виникає логічне питання: Чи можна вважати комедогенність роздутим комерційним міфом, який допомагає виробникам привертати увагу до своєї ексклюзивної косметики без комедогенних компонентів?
Як утворюється комедон?
Шкірний себум – природне «сміття» та продукт сальних залоз. Коли ми вмиваємось, приймаємо ванну або використовуємо спеціальні засоби очищення, себум легко усувається, шкіра стає чистою.
Однак у деяких випадках протоки сальних залоз (зазвичай їх називають просто «порами») закупорюються, що призводить до утворення комедонів, що ми бачимо на малюнку вище.
Виходить, що основний «склад» комедону – це жир та бактерії. Іноді бактерії починають активно розмножуватися, що призводить до запального процесу.

Чому з'являються комедони?
Серед ймовірних факторів, через які з'являються комедони, виділяють:
✔️ жирний тип шкіри
✔️ гормональні порушення
✔️ розширені пори
✔️ підвищене потовиділення
✔️ неправильний догляд
✔️ відсутність регулярної гігієни
✔️ звичка спати з косметикою на обличчі.
У цей перелік одного разу було також включено комедогенну косметику. Проте останнім часом дехто з дерматологів заперечує її існування.

Все почалося з наукового експерименту у 70-ті роки 20 століття

     
Вперше про комедогенну косметику заговорили вчені Міллс і Клігман, які багато років досліджували особливості складів косметичної продукції і в 1972 дійшли висновку, що деякі компоненти косметики здатні викликати комедони.

    Як випробувальний матеріал експерти використовували різні популярні компоненти косметичної продукції (цукор, спирт, пігменти, ланолін, консерванти, стерини, олії та інші), тестуючи їх на вусі кролика.
В результаті дослідження фахівці вирішили, що косметика справді може бути комедогенною. Виявилося, що протягом кількох тижнів після використання комедогенних компонентів косметичних засобів на вусі кролика періодично з'являлися комедони.
Висновки, до яких дійшли вчені, були досить аргументованими, тому в той час у ЗМІ стали досить часто говорити про шкоду косметики, небезпечні для шкіри компоненти, комедони та методи їх лікування шляхом виключення комедогенних інгредієнтів зі свого життя.

Які компоненти звинувачуються у комедогенності?

✔️ Соєва олія
✔️ Кокосове масло
✔️ Олія з печінки акули
✔️ Олія норки
✔️ Стеаринова кислота
✔️ Ланолін
✔️ Цетеариловий спирт + цетеарет 20
✔️ Гліцерил стеарат
✔️ Ізопропіловий спирт та його сполуки
✔️ Міристил та його сполуки
✔️ Стеарил гептаноат
✔️ Гліцерид паростків пшениці
✔️ Бутіл стеарат
✔️ Лаурет-4
✔️ Лаурет-23
✔️ Децилолеат

Перші сумніви та нові факти
Сучасні вчені почали заперечувати гіпотезу своїх попередників: відомо, що у шкіри кролика сприйнятливіша шкіра, ніж у людини. Тому її реакція на склади косметики цілком зрозуміла.
Поки що багато фахівців погодилися, що поняття «комедогенні компоненти» немає і не повинно бути. Поява комедонів у 88% випадків не пов'язана із косметикою.
Під час одного дослідження компонент може проявлятися як комедогенний і некомедогенний.
Тому не можна з точністю сказати, чи він був причиною комедону. Велике значення в даному випадку відіграє спосіб обробки та рівень концентрації компонента, що використовується в косметиці. Деякі інгредієнти у великій кількості можуть спричинити алергічну реакцію.
Що робити?
Дерматологи закликають вивчати реакцію своєї шкіри під час використання нової косметики. Проведіть тест на чутливій ділянці шкіри.
Реакція може бути індивідуальною: якщо певні компоненти косметичного продукту викликають комедони в одних пацієнтів, це не означає, що така ж реакція буде в інших пацієнтів.

Чи варто шукати косметику з позначкою «non-comedogenic»?

У цьому немає сенсу, оскільки шкіра кожної людини відрізняється своїм складом себума. Не менш важливий фактор стать (у чоловіків шкіра більш щільна, схильна до жирності та утворення комедонів), а також мікробіом, спадковість, тип шкіри, вік.
При виборі косметики орієнтуйтеся на індивідуальні особливості, обов'язково проводите тест на невеликій ділянці шкіри. Якщо у вас є проблеми (підвищена чутливість, акне, купероз тощо) обов'язково консультуйтеся у косметолога.
Позначка non-comedogenic на етикетці товару не гарантує вам, що комедонів після використання такої косметики у вас не буде. При цьому ті інгредієнти, які відносяться до комедогенних, не обов'язково стануть причиною комедонів і акне.

Я запрошую Вас відвідати Косметологію Олени Волкової у Броварах на В'ячеслава Чорновола 15, на процедуру очищення обличчя, лікування акне, прищів та фурункулів!

Попередній запис за телефоном:
+380 (63) 240 30 70

Хмара ТЕГІВ: лікування акне, чистка обличчя Бровари, закритий комедон, механічне чищення обличчя у Броварах, вартість чистки обличчя, лікування прищів, косметика, фурункул, чистка обличчя ультразвуком у Броварах, acne comedonica, відкритий комедон, non-comedogenic, купероз Бровари, , мікробіоми, типи шкіри людини, косметолог Бровари, косметологія у Броварах на В'ячеслава Чорновола 15, безкоштовна консультація косметолога

© Copyright 2019-2023 by FanCase - All Rights Reserved